• 45956-3.jpg
  • 425219882_77872-3.jpg
  • 425424804_44971.jpg

معرفی کارخانه سیمان دشتستان

 

 

معرفی کارخانه سیمان دشتستان

استان بوشهر به لحاظ برخورداری از معادن غنی سنگ آهک، مارل و آلوویوم از مزیت بسیار خوبی جهت ایجاد کارخانه سیمان برخوردار بوده و اجرای طرح سیمان دشتستان به لحاظ این قابلیت و در راستای سیاست های راهبردی وزارت صنایع و معادن با هدف اجرای طرح های عمرانی و زیر بنایی محقق گردیده است

موقعيت جغرافيايي كارخانه:

شركت ( كارخانه ) صنايع سيمان دشتستان در 7 كيلومتري شمال شرقي جاده برازجان -  شيراز و در زميني به مساحت 70 هكتار واقع شده كه فضاي سبز اطراف نيز به مساحت مجموع 200 هكتار آن را در برگرفته است.

اين كارخانه از نظر موقعيت جغرافيايي در منطقه گرم و خشك واقع و ارتفاع آن از سطح دريا حدود 60 متر مي‌باشد.

تاريخچه تأسيس و فعاليت:

اين شركت در سال 1370 تأسيس و در تاريخ 27/12/1370 به شماره 89273 ثبت گرديد و در تاريخ 05/08/82 پروانه بهره‌برداري آن توسط سازمان صنايع و معادن استان بوشهر صادر گرديد. در مورد دلايل تأسيس اين شركت لازم به ذكر است كه در ابتداي امر براساس تصميم دولت و ابلاغ به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران مقرر گرديد با توجه به موقعيت ويژه استان و همچنين وجود منابع و تأمين نيازهاي شديد استاني يك واحد توليد سيمان در استان بوشهر راه‌اندازي شود. سيمان دشتستان اولين كارخانه سيمان استان بوشهر است كه به خاطر وجود طرح‌هاي صنعتي عسلويه و نهايتاً دستيابي آسان به صادرات و ايجاد اشتغال مستقيم و غيرمستقيم، با ظرفيت توليد 3 هزار تن در روز طراحي شده است. با توجه به طولاني شدن طرح و براساس مصوبه شوراي اقتصاد، بعد از 5 سال اجراي آن به شركت احداث صنعت واگذار شد و طرح سيمان دشتستان پس از انجام تغييرات فراوان در طراحي، با ظرفيت يك ميليون تن در سال (روزانه 3000 تن كلينكر) بعد از 35 ماه تلاش مستمر در دي ماه سال 1382 به بهره‌برداري رسيد. در مراحل ساخت آن ميزان ارزبري به كمتر از نصف طرح‌هاي مشابه اجرا شده در اوايل دهه 1370 كاهش يافته است. همچنين

 

استفاده از كارشناسان خارجي براي مشاركت در نصب و راه‌اندازي اين طرح، از 200 نفر در ماه در طرح‌هاي مشابه به حدود 20 نفر در ماه كاهش يافته است.درصد استفاده از تكنولوژي داخلي در اين كارخانه به نسبت ديگر كارخانه‌هاي كشور، بالاتر بوده و در سطح كشور به عنوان اولين كارخانه‌اي به شمار مي‌رود كه از تكنولوژي رولرپرس در دپارتمان آسياب سيمان استفاده نموده و از اين جهت داراي مصرف برق پايين‌تري مي‌باشد.

در حال حاضر نيز علاوه بر وجود دپارتمان آسياب سيمان شماره يك يك خط آسياب سيمان جديد نيز با ظرفيت اسمي 120 تن در ساعت به همراه سيلوي مربوط به آن احداث شده است. همانگونه كه

پيشتر نيز عنوان شد ظرفيت اسمي اين كارخانه 3000 تن كلينكر در روز بوده كه اين مقدار در حال حاضر به دليل اجراي طرح‌هاي افزايش ظرفيت و توانمندي مديران و كارشناسان در اجراي بهينه طرح‌ها مربوطه هم‌اكنون به ميزان 3500 تن كلينكر در روز افزايش يافته و متعاقباً سيمان توليدي نيز با افزايش ظرفيت چشمگيري همراه بوده است.

 ظرفيت هر يك از سيستم‌ها و دپارتمان‌هاي اصلي كارخانه سيمان دشتستان به شرح ذيل مي‌باشد:

zarfiat

لازم به ذكر است كه دپارتمان آسياب سيمان در حال حاضر به صورت تركيبي از موارد 10 و 11 (آسياب گلوله‌اي سيمان و رولرپرس) بوده كه ظرفيت اسمي اين سيستم تركيبي در حدود  مي‌باشد.لازم به ذكر است كه تاسيسات پيش ئخردايش رولر پرس براي نخستين بار در ايران ،در كارخانه سيمان دشتستان نصب گرديد و از اين رو  کارخانه سیمان دشتستان موفق به دریافت گواهی نامه ایزو 9000 در امر کیفیت، ایزو 14000 در خصوص استاندارد زیست محیطی، ایزو 18001 در خصوص استاندارد ایمنی شد ،گواهينامه تاييد صلاحيت آزمايشگاه و17025  ،ISO/IEC  و نشان انطباق با معيار هاي اتحاديه اروپا براي محصولCE   ،'گواهينامه استاندارد رسيدگي به شكايات مشتري  ايزو 10002،و هم اكنون نيز پروژه اخذ ايزو 50001 يا همامن سيستم مديريت انرژي درمرحله مميزي بوده و ايزو مذكور نيز بزودي  دريافت خواهد شد..از طرفي سازمان درسال 1384 به عنوان صنعت نمونه استان انتخاب گردیده است.

گروههای ذینفع و انتظارات آنها

ردیف

گروههای ذینفع

انتظارات

1

سهامداران

سودآوري، تحقق بازده مالي، شهرت و اعتبار شرکت

2

مشتریان

1- مصرف كنندگان محصول: كيفيت و قيمت مناسب، زمان تحويل به موقع، دسترسی راحت
2- عاملين فروش سيمان: تحویل مستمر، قيمت مناسب، مشاركت در امر فروش
3- شركت هاي حمل نقل: انجام تعهدات بهنگام، هماهنگی و تسریع در بارگیری
4- صنايع وابسته: كيفيت، تحویل به موقع

3

کارکنان

تأمين رضايت، پرداخت مناسب، ارزيابي منطقي و نظام مند كار، محیط سالم و احترام متقابل

4

دولت و واحدهای ذیربط

1- تأمين اجتماعي و دارايي: پرداخت به موقع عوارض و مالياتها
2- دولت: اشتغال زايي، افزايش توليد محصولات و رعایت قوانین

5

تامین کنندگان

1- تأمين كنندگان داخلي و خارجي (مثل بانک ها): پرداخت به موقع اقساط و ديون
2- خدمات عمومي شركت نظير آب، برق و ... : برقراري ارتباط مناسب، ايجاد بهره وري مطلوب از خدمات عرضه شده
3- پیمانکاران: پرداخت به موقع صورت وضعیت

6

جامعه

1- ارگان ها و نهادهاي محلی مثل استانداری، فرمانداری و اداره بازرگانی: اشتغال، بهره وری و بهبود اقتصاد شهری
2- جامعه: بهبود رفاه، جلوگيري از اتلاف منابع، حفظ مسايل زيست محيطي 

 

تحلیل ذینفعان

ذینفعان محوری شرکت عبارتنداز:
1- سهامداران
2-مشتریان
3-کارکنان
4- ارگانها و نهادهای محلی

ارزش هاي محـوري:
بر اين باوريم كه پایبندی به این ارزش ها، موفقيت های حال و گذشته شركت را سبب شده است. همچنین رعایت آن ها براي اجراي استراتژي ها و دستيابي به چشم انداز آتي شركت ضروري است:
شايسته سالاري: ما در جذب، ارتقا و هر گونه تصمیم راجع به منابع انسانی بر قابليت ها و عملكرد كاركنان تأكيد مي كنيم، تا بتوانيم از استعدادهاي آنان بهره مند شويم.
کارتیمی: ما بر یکدلی، همدلی و مشارکت کارکنان تأکید می ورزیم تا همواره به دور از هر گونه تفرقه و قشرگرایی، وحدت و انسجام سازمانی را تقویت نمائیم.
مسئولیت پذیری: شركت ما محيطي مناسب براي افراد تلاشگر، وظیفه شناس و سخت كوش است كه كار را عين عبادت مي دانند.
نظم و انضباط: شرايطي را خلق مي كنيم تا كاركنان در جوي مملو از تفاهم و همكاري، به رعايت استانداردها، ضوابط و مقررات سازماني مقيد باشند.
صداقت: ما به راستگویی و درستكاري در مقابل كلية ذينفعان مقيد هستيم و براي نيل به حد اعلاي خوش نامي و عدالت خود را متعهد مي دانيم.
نوآوری: سازمان ما همواره در پی مطالعه، کشف و به کارگیری روش های نوین در فرآیندها است تا بتواند در پاسخگویی به شرایط محیطی و تحولات تکنولوژیکی، چابک و خلاق عمل کند.

بيانية مأمـوريت :
فعاليت شركت توليد انواع سيمان خاكستري و محصولات جانبي آن با كيفيت مطلوب (مطابق استانداردهای رایج) است.
یکی از اهداف مهم شرکت، توسعه بازارهای جدید مصرف و گسترش حوزه های جغرافیایی در استان های همجوار بوشهر و کشورهای منطقه است.
ما براي افزایش روزافزون بازده سرمایه گذاری و ارايه اطلاعات شفاف و صحيح به سهامداران، خود را مقيد مي دانيم.
ما با تنوع بخشي به محصولات، ارايه خدمات و ارتقاي روزافزون كيفيت، براي افزايش رضايتمندي مشتریان مي كوشيم.
كاركنان سرمايه اصلي شركت هستند. ما با ارج نهادن به ارزش هاي انساني و حرفه اي، شرايطي جذاب براي ارتقا انگيزش و خلاقيت كاركنان و تداوم خدمت متخصصان مهيا مي سازيم.
فلسفه وجودي شركت، مشاركت در عمران و آباداني و بهبود استحكام ابنيه در كشور و توسعه اقتصادی منطقه است.
ما برای رعايت مقررات زيست محيطی با استفاده از آخرین فنآوری های صنعت، خود را متعهد مي دانيم.
ویژگی های متمایز شرکت نوآوری، انعطاف پذیری و چابکی است. شرکت سیمان دشتستان با به کارگیری رویکردهای نوین مدیریت، همواره یکی از شرکت های پیشرو در صنعت سیمان می باشد.

بيانية چشم انداز شرکت سیمان دشتستان در افق 5 ساله :
شرکت سیمان دشتستان به منظور ارزش آفرینی برای ذینفعان، مجدانه رشد و تعالی سازمانی را سرلوحة خود قرار داده است، به طوری که با ارایه بالاترین راندمان تولید، برترین کیفیت محصول و بیشترین بازده مالی در صنعت سیمان، بهترین گزینه سهامداران و مشتریان می باشد.

عناصر چشم انداز شرکت :
بازده برتر
راندمان برتر
برند برتر
صادر کننده برتر

کیفیت برتر

 naghsheh

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
محتوای بیشتر در این بخش: « اعضای هیات مدیره

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 / 1000 محدودیت حروف
متن شما باید بین 1 تا 1000 حرف باشد
نظرشما به مدیریت انتقال یافت
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد

محل دفتر مركزي: تهران – خيابان مطهري، تقاطع قائم مقام ، سیمان بوشهر ، پلاک 253 ، طبقه دوم ، ساختمان موتوژن
¨ تلفن: 88733647-88734161 فاكس: 88730871
¨ پست الكترونيك: www.dashtestancement.com
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
¨ محل كارخانه: برازجان، كيلومتر هفت جاده برازجان، شيراز، کد پستی 431
¨ تلفن: 4392323 -0773 فاكس: 4392405-0773